Ukraine RC5 Against Cancer Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку

ПРО ПРОЕКТ

ПРО ПРОГРАМУ THINK


ЗАГАЛЬНА КАРТИНА: КРОКИ ДО ВІДКРИТТЯ


Проект віртуального відбору є лише частиною тривалого процесу по створенню ліків. Велика робота була проведена перед цією стадією дослідження, але і після завершення проекту віртуального добору треба буде докласти ще чимало зусиль, перш ніж довгоочікувані ліки будуть доступні хворим. Нижче коротко описані всі стадії цього процесу.

Усе почалося в лабораторії

Перший етап був виконаний різними дослідницькими проектами в онкологічних лабораторіях, які працювали над визначенням цільових протеїнів.

Другий етап полягав у виборі та отриманні доступу до молекулярних даних. Жодна з організацій не має повного списку молекул, що можуть поводитися як ліки і взаємодіяти з цільовими протеїнами. Різні каталоги молекул були складені і є власністю десятків університетів і компаній, розташованих по усьому світі. Кілька організацій люб'язно надали свої каталоги молекулярних даних для цього проекту.

Потім відбувся етап попереднього відбору. Його задача полягала у виключенні з дослідження тих молекул з каталогу, що були занадто великими, нерозчинними в воді або занадто нестабільними.

Проект дослідження раку Intel-United Devices

Цей етап і є проектом, що зараз виконується. Уся база даних по молекулах розділена на "блоки для обробки", які передаються учасниками проекту, що установили на власних комп'ютерах Агента UD. Кожен блок складається з 100 молекул. При одержанні першого блоку молекул учасники також одержують програму THINK, що буде їх аналізувати, і карту цільового протеїну, взаємодія з яким буде досліджуватися.

THINK на комп'ютері учасника обчислює тривимірні координати різних варіантів конформаційної структури молекул. Кожен варіант структури перевіряється на взаємодію з цільовим протеїном і кожне зареєстроване "влучення" оцінюється за критерієм сили взаємодії і деяких інших показників. Після завершення аналізу блоку молекул Агент UD відсилає назад отриману інформацію та одержує наступний блок молекул.

Надалі всі отримані результати будуть зведені разом. Вдалі молекули - ті, у яких сила взаємодії була найбільшою, буде проаналізовано і порівняно одна з одною з метою визначення того загального, що дозволило їм взаємодіяти з протеїном. Це необхідно для визначення "фармакофори" - базової структури, необхідної для початку створення ліків. Фармакофора є переліком обов'язкових властивостей молекули, необхідних для взаємодії з цільовим протеїном.

Подальші кроки

У певний момент часу віртуальні молекули повинні поступитися місцем реальним речам. Використовуючи отриману фармакофору як нову карту, фармацевтичні компанії або дослідницькі лабораторії будуть синтезувати молекули і досліджувати їх не віртуальну взаємодію. У цьому проекті всі результати віртуального відбору залишаються у власності Оксфордського університету та NFCR. Тобто, усі права на результати дослідження залишаються в неприбуткових організацій, що займаються дослідженнями раку.

Завершення етапу віртуального відбору є початком численних досліджень, які мають бути проведені в лабораторіях з метою дослідження ліків і початку їхнього промислового виробництва, необхідного, щоб допомогти реальним хворим на рак. Дослідження міжмолекулярної взаємодії є добрим початком у процесі створення ліків, але знахоження біохімічної реакції не є достатнім. Щоб молекула перетворилася на реальні ліки від раку, її дія повинна бути досліджена в людському організмі і має бути знайдена можливість її промислового синтезу.



  Зроблено в perelom.com © 2001 Головна | Про проект | Про команду | Статистика | Форум | Лінки | Приєднатися! |

Догори