Вітаємо вас на сайті команди розподілених обчислень Ukraine.
Ціль нашої команди - обчислювальними силами комп'ютерів вирішувати наукові задачі в області проектів боротьби з тяжкими хворобами.
Тим чи іншим захворюванням кожен з нас, можливо, хворів, хворіє, чи буде хворіти, як це не сумно визнавати :( Ця зовсім не приваблива перспектива чекає на майбутні покоління, якщо опустимо руки та будемо чекати, коли за нас все зробить хтось інший. Не зробить! Але в нас є можливість допомогти процесу боротьби зі смертельними хворобами. При цьому, зауважте, ніхто не закликає вас їхати на інший кінець земної кулі, наприклад в екваторіальну Африку, та переконувати лісових пігмеїв у перевагах протистовбнякової вакцинації :) Ні, все що від нас потребується - лише встановити невеличку програму на комп'ютер та не забувати інколи підключатися до Інтернету, щоб вона могла відправити обчислене завдання та завантажити нове.
В цей час команда Ukraine приймає участь в проекті розподілених обчислень Folding@Home. Цей проект займається вивченням процесу згортання білків. Особлива увага приділяється моделюванню сгортання білків, зв'язаних з розвитком ракових захворювань, хвороби Альцгеймера, Хантингтона, Паркінсона, коров'ячого сказу (CJD), діабету та ін. Результати повинні наблизити вчених до розуміння ролі білків у виникненні та розвитку цих тяжких хвороб, стати основою нових вакцин та методів терапії.
Folding@Home увійшов у активну фазу в 2000 р. і з тих пір добився результатів, що заслуговують на повагу та вигідно виділяють його серед інших медичних проектів розподілених обчислень.
Перелічимо основні його досягнення на даний момент:
- моделювання протеїну BBA5, здійснене в межах F@H, дуже точно співпало з данними проведенних раніше лабораторних експериментів, що довело ефективність розрахункових ядер ПЗ та доцільність подальших розрахунків;
- в межах F@H була вперше в історії повністю змодельована структура штучного білка, отриманого потім в лабораторії;
- в травні 2004 проект успішно завершив експеримент по моделюванню впливу молекул води на згортання білків;
- в січні 2005 надруковані перші результати досліджень способів згортання білка р53, мутації котрого викликають близько половини всіх відомих ракових захворювань.
Наукові праці, що детально показують результати досліджень, можна подивитись тут. Багато з цих статей були опубліковані в ведучих наукових журналах (Science, Nature, Nature Structural Biology). Кількість таких статей перевищує кількість публікацій по результатам всіх інших проектів розподілених обчислень разом узятих.
В цій статті ви зможете отримати детальну інформацію про проект Folding@Home та программне забезпечення для нього.
Мрія учасників нашої команди - світ, де немає невиліковних та смертельних хвороб! "Утопія!", скаже хтось. Але, подумайте самі, кілька століть назад всерйоз вірили, що зірки - всьго навсього ліхтарі, приліплені до свинцевої сфери неба. Нові знання до невпізнання змінюють світ за лічені роки! Кожен рік нові види ліків, вакцин та препаратів рятують все більшу кількість життів. І ви можете прийняти участь в цьому процесі. Ми боремося за майбутнє! Наші комп'ютери на передовій в битві зі смертю!