Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Інтернет в космосі
Розподілені обчислення в Україні > Інші обговорення > Цифрове життя > Інтернет
Waterfall
Надійний доступ в інтернет на Місяці, Марсі або на борту міжнародної космічної станції (МКС), контроль марсоходів з командного центру космічного корабля на орбіті Червоної планети - це і багато іншого буде доступно в разі успішного завершення розробки космічної комунікаційної мережі, яку планує створити Європейське космічне агентство.
З цією метою, зараз, з 16 по 19 квітня 2012 р., стандарти майбутнього «космічного інтернету», за участю представників 20 країн, включаючи космічні агентства ЕКА, NASA, ASI, CNES, Роскосмос, DLR та JAXA, обговорюються на конференції CCSDS в Дармштадті (Німеччина)...
Детальніше http://internetua.com/evropeici-zamahnulis...seskii-internet

Довідка
Роботу окремих вузлів космічного інтернету, вже розпочато декілька років тому. Перший з них, знаходиться на МКС (англ. - International Space Station). Зараз проводяться тестові висилання даних, для чого створено інші вузли, які використовуються для тестів в реальних умовах нової системи DTN (англ. - Disruption Tolerant Networking). Американська космічна агенція NASA сподівається, що дуже швидко буде можливість монтувати вузли космічної компютерної мережі на інших космічних апаратах різного призначення.
Робота над протоколом передачі даних під назвою DTN розпочались ще декілька років тому. Новий протокол відрізняється від звичайного TCP/IP, на якому базується сучасна мережа. Новий протокол тестується на предмет стійкості при перерві з`єднання, запізненні передачі даних та випадках обриву з`єднання. Проблеми можуть виникнути, коли космічний апарат сховається в тінь за якоюсь планетою або коли сонячний вітер створить перешкоди такого характеру, що припинять процес передачі даних між космічними літальними апаратами або станціями. Спеціалісти остерігають, що при передачі даних зі швидкістю світла між Марсом та Землею, запізнення може скласти від 4 до 20 хвилин.
На відміну від протоколу TCP/IP, протокол DTN не вимагає досяжності кінцевого адресу призначення пакетів даних. Кожен із наступних комунікаційних вузлів буде зберігати недоставлені пакети даних, аж до моменту отримання цього пакету в повному обсязі кінцевим отримувачем. В результаті інформація завжди буде доставлена до отримувача, але можуть виникнути запізнення.
Експериментальний космічний інтернет складається вже із 10 вузлів. Одним з них є космічний апарат NASA, a 9 інших знаходяться на Землі, які імітують марсіанські модулі, центри керування місіями на інших планетах та космічний транспорт, що кружляє довкола орбіт різних планет.
Агенція надіється, що протягом найближчих кількох років завдяки мережі DTN вдастся провести кілька складних космічних місій, що будуть координуватись за допомогою нового комунікаційного протоколу.
"Сьогодні будемо передавати дані в космічному просторі, команда операторів в ручному режимі налаштовує пріоритети даних та генерує цілий комплекс команд, що повинні окреслити які дані, коли та кому потрібно відправити. Завдяки мережі DTN ці завдання будуть виконані в автоматичному режимі" – запевняє Leigh Torgerson із DTN Experiment Operations Center.
Rilian
надо оптику протянуть smile.gif
Waterfall
(Rilian @ Apr 18 2012, 18:47) *

надо оптику протянуть smile.gif

Дякую, Rilian, за перший коментар теми...
Оптика тут ні до чого... Думаю, що головним методом, в цьому проекті, все ж таки, залишиться: "Кожен із наступних комунікаційних вузлів буде зберігати недоставлені пакети даних, аж до моменту отримання цього пакету в повному обсязі кінцевим отримувачем..."
Так би мовити, підлетів з Галактики до зовнішніх меж Сонячної системи, в таку собі "зону очікування"... забрав всю інформацію (оновив програмне забезпечення, БД, в т.ч. і BOINC..., що тобі залишили на "поштовику"), десь за орбітою Нептуна або Плутона... і полетів собі далі або на Землю... sarcastic.gif
nikelong
Представляю объемы винтов (ССД?), которые должны содержать в себе эти "буферные" узлы...

Алсо, пинг в 20 минут доставляЭ smile.gif
Rilian
Такой себе космический фидо-нет
Waterfall
Инженеры NASA проводили определенный эксперимент, который дал возможность сделать соответствующие выводы относительно создания лазерной линии связи между планетой Земля и космическим аппаратом LADEE. В ходе данного опыта были показаны рекордные показатели, а именно передача данных с аппарата на планету Земля осуществлялась со скоростью равной примерно до 622 мбит/с.... Подробно http://www.finanso.net/tech/3898-ustanovle...-lune-nasa.html
.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.