Ukraine RC5 Against Cancer Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку

ПРО ПРОЕКТ

ПРО ПРОГРАМУ THINK


ЧОМУ ВИ ПОВИННІ БРАТИ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ


Нам потрібні кращі результати

За п'ять десятиліть дослідження раку, зусилля з відкриття і розробки лікарських засобів призвели до створення більш ніж 40 препаратів для лікування раку. Ці протиракові препарати продовжують життя багатьом хворим, але часто занадто дорогою ціною. Побічні ефекти, звичайно пов'язані з лікуванням раку, можуть бути такими ж поганими, як і саме захворювання. Вони можуть бути настільки сильними, що будуть обмежувати дози препаратів, які одержують хворі. При цьому половина усіх хворих раком не можуть бути вилікувані існуючими препаратами.

На додаток до всіх цих недоліків, терапія ще є досить дорогою - на лікування раку витрачаються значні кошти. Близько 6% від усіх витрат на охорону здоров'я приходиться на лікування ракових захворювань. Відкриття нових лік дає надію як на зменшення страждань пов'язаних з лікуванням, так і на його здешевлення.

Важко знайти проблему, що заслуговувала б більшої боротьби за її рішення - високий рівень смертності, страждання хворих і висока вартість лікування роблять боротьбу з раком пріоритетною в наукових дослідженнях.

Перевірте нову можливість боротьби з захворюванням

Час є важливим чинником у появі лікарського засобу, особливо для такого смертельного захворювання, як рак. Шлях від ідеї до відкриття, тестування і появи ліків на ринку може бути довгим, але кожен день, на який скорочується час до появи препарату, може врятувати сотні життів.

При попередньому доборі навіть самі скромні оцінки кількості молекул, які необхідно перевірити, складають більш двохсот мільйонів для кожного протеїну - занадто велике число. Аналіз такої великої кількості молекул вимагає величезних обчислювальних потужностей. При таких великих обсягах розрахунків навіть можливості суперкомп'ютерів є обмеженими. Будь-який суперкомп'ютер має межу продуктивності. Тобто, якщо обсяг завдання в три рази перевищує межу продуктивності, завдання повинне бути розділене на черги і вирішуватися послідовно. Проект, аналогічний нашому, може зайняти так багато часу, що дослідник навіть не візьметься за рішення задачі - він не одержить результату протягом свого життя. Однак, при використанні розподілених обчислень, тисячі чи навіть мільйони окремих комп'ютерів можуть працювати над різними молекулами одночасно, і час до одержання результату може бути значно скорочено.

Розподілені обчислення через інтернет дозволяють проводити дослідження великого обсягу і складності. Якщо наш проект буде успішним, суспільне пожертвування обчислювальних потужностей може стати одним із самих могутніх інструментів у сучасних дослідженнях ліків.

далі... досвід учасників проекту...  Зроблено в perelom.com © 2001 Головна | Про проект | Про команду | Статистика | Форум | Лінки | Приєднатися! |

Догори