Ukraine RC5 Against Cancer Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку Комп'ютерний проект пошуку нових ліків від раку

ПРО ПРОЕКТ

ПРО ПРОГРАМУ THINK


ДОСВІД УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ


Що Ви побачите після установки агента?

Коли учасник проекту інсталює Агента UD, то також встановлюється спеціальний скрінсейвер UD. Цей скрінсейвер є необов'язковим, але якщо учаснику це цікаво, то скрінсейвер показує графіку, пов'язану з завданням, що виконується у даний момент. Це дозволяє учаснику побачити, як його комп'ютер бере участь у проекті. Якщо учасник не хоче використовувати скрінсейвер, ця графіка в будь-який момент доступна до перегляду після кліка на іконці UD у панелі задач і натискання на кнопку "Інформація".

THINK скрінсейвер: що все це значить?

На екрані ліворуч показуються серії тривимірних зображень молекул. Молекули складаються з різних атомів і зв'язків, що зображені як кольорові кульки, з'єднані прутиками. (Прутики зображують зв'язки між атомами). Існує кілька основних атомів, що складають органічні молекули. Їх Ви можете визначити використовуючи легенду в скрінсейвері. Ще один представлений у легенді атом, названий "гетеро-атомом", означає будь-який інший атом, що не входить до переліку звичайних п'яти атомів, які складають більшість живого. Також Ви можете бачити цифрову "назву молекули", яка надається кожній молекулі з метою її ідентифікації.

Те, що ви бачите, являє собою молекулу, що піддається віртуальному аналізу. Вона змінюється або конформується в різноманітні форми з метою з'єднання з молекулою протеїну. Наприклад, атом водню повинний знаходитися ближче до двох атомів кисню, щоб, можливо, створилася взаємодія. THINK буде намагатися придати молекулі різні форми щоб елементи з'єдналися. Кожна форма молекули являє собою один конформаційний варіант структури. THINK дуже швидко працює з молекулами і варіантами структури - числа змінюються так швидко, що всі вони не відображаються на екрані, зображуються лише деякі молекули. THINK працює занадто швидко, щоб спостерігати за ним! Коли варіант структури молекули з'єднується з молекулою протеїну і викликає взаємодію, то реєструється "влучення". Ці влучення і є тим, заради чого розпочиналося дослідження. Кожне з цих влучень може, в остаточному підсумку, привести до створення ліків. Усі влучення реєструються, ранжуються за силою взаємодії і зберігаються для наступної стадії проекту.

Зображення в правій частині екрана являє собою протеїнову ціль, з якою може взаємодіяти досліджувана молекула. Це одна з декількох цілей, взаємодія з якою буде вивчатися в кожної з двохсот мільйонів молекул, відібраних для цього проекту.

Іноді молекула може отримати нові потенційні властивості, якщо її трохи змінити. У цьому випадку THINK може розглянути зміни або заміни в деяких варіантах структури молекули і створити структури "de novo" - або змінені молекули.

В результаті, властивості нової молекули можуть бути більш бажаними, ніж властивості вихідної молекули. Цей процес додає декілька змінних до кожного аналізу молекули, так що THINK може розглянути самі потенційно багатообіцяючі варіанти. Не всі молекули мають структуру, що має сенс змінювати, тому лічильник de novo буде з'являтися тільки час від часу.

Інші кнопки графічного інтерфейсу забезпечують доступ до додаткової інформації про завдання, що виконується комп'ютером, як він співвідноситься з іншими комп'ютерами, та іншої інформації про проект.

далі... складові частини проекту...  Зроблено в perelom.com © 2001 Головна | Про проект | Про команду | Статистика | Форум | Лінки | Приєднатися! |

Догори